ASUS PRIME B460M-A R2.0 1200PIN DDR4 HDMI+DVI M2 USB3.2 (10.NESİL)

4.059,00TL

 • Marka: ASUS
 • Ürün Kodu: 99064


Saat 16:00'a Kadar Aynı Gn Kargo ! Comodo SSL Şifreleme ile Gvendesiniz 2 Yıl Resmi Distribtr Garantili

ASUS PRIME B460M-A R2.0 ANAKART

PCIe® 4.0, 8 güç aşaması, HDMI®, DVI, SATA 6 Gbps, Ön Panel USB 3.2 Gen 1, Intel® 1 Gb Ethernet, Intel® Optane Bellek Desteği, ASUS OptiMem, FAN Xpert, Armoury Crate, 5X PROTECTION III özelliklerine sahip Intel® H470 (LGA 1200) micro ATX anakart

 

Intel® LGA 1200 soket: 11. ve 10. Nesil Intel® Core™ işlemcilerine hazır

 

Gelişmiş güç çözümü: 8 güç aşamaları, kararlı güç dağıtımı için alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler

 

Kapsamlı soğutma: PCH soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert

 

ASUS OptiMem: Gelişmiş bellek kararlılığı için sinyal bütünlüğünü korumak adına iz ve yolların dikkatli bir şekilde yönlendirilmesini sağlar

 

Ultra hızlı bağlantı seçenekleri: PCIe® 4.0, Intel® 1 Gb Ethernet, Ön Panelde Front USB 3.2 Gen 1

 

PRIME

ASUS Prime serisi, 10. ve 11. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için özenle geliştirildi. Sağlam güç tasarımına, kapsamlı soğutma çözümlerine ve akıllı ayar seçeneklerine sahip olan Prime B460 serisi anakartlar, günlük kullanıcılara ve kendi PC'lerini toplayan kişilere kullanışlı yazılımlar ve özelliklerle çeşitli performans ayarı seçenekleri sunuyor.

 

İstediğiniz Gibi Ayarlayın

ASUS Prime serisinin temelinde kapsamlı kontrol imkanları yer alıyor. Prime anakartlar sisteminizi her yönüyle ayarlamak için esnek araçlara sahip. Böylece çalışma şeklinize en uygun performans ayarlarını yapıp üretkenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

 

AKILLI KONTROL

EPU

Çok Yönlü Enerji Verimliliği

EPU, güç sarfiyatını otomatik olarak optimize eder ve Dışarıda modu sayesinde enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarır. Bu akıllı modda, kullanılmayan giriş/çıkış kontrolcüleri kapatılarak üst düzey enerji tasarrufu sağlanan bir senaryo oluşturulur.

FAN XPERT

Esnek Soğutma Kontrolleri

 

PRIME B460M-A R2.0 serisi anakartlar, Fan Xpert yazılımı ile fanlar için kapsamlı kontrol imkanı sunar. Auto-Tuning modu tüm paramatreleri tek bir tıklamayla akıllı bir şekilde yapılandırır.

 

DIGI+ VRM KONTROLÜ

Hassas Dijital Güç Kontrolü

 

Digi+ voltaj regülatör modulü (VRM), voltaj düşüşlerinde gerçek zamanlı kontrol sağlayarak frekans ve güç verimliliği ayarlarını otomatik olarak düzenler. Ayrıca üst düzey kararlılık ve performans için işlemciye ince ayar yapma imkanı verir.

 

*Teknik özellikler modele göre değişkenlik gösterir.

UEFI BIOS

Ünlü ASUS UEFI (BIOS), sisteminizi yapılandırmak ve ayarlamak için gereken her şeyi sunar. Kendi sistemini kendisi toplamaya ilk kez başlayanlar için akıllı şekilde basitleştirilmiş seçenekler sunmasının yanı sıra tecrübeli kullanıcılara da kapsamlı özellikler sağlar.

 

GELİŞMİŞ MOD

Ciddi Uzmanlar İçin Gelişmiş Ayarlar

 

UEFI’deki kullanışlı Gelişmiş mod, kontrolü tamamen elinize almanızı sağlıyor. Dahili arama özelliği seçenekleri bulmayı kolaylaştırırken çeşitli gelişmiş işlevler de ince ayar yapma imkanı veriyor. Böylece aradığınız performansa erişebiliyorsunuz.

Arama Özelliği

İhtiyaç duyduğunuz seçeneği veya ayarı hızla ve kolayca bulun.

 

ASUS Kullanıcı Profili

Farklı BIOS sürümleri arasında yapılandırma ayarlarını değiştirin veya arkadaşlarınızla paylaşın.

 

EZ MODU

Hızlı ve Kolay Kurulum

Önemli ayarları ve istatistikleri görüntüleyen EZ modu ayrıca, kılavuzlar, sürükle bırak işlevi ve önemli ayarları tek tıkla uygulama gibi özelliklerle sisteminizi anında kurup kullanmanızı sağlıyor.

Kullanımı Kolay Görsel Fan Kontrolleri

Sadece mouse’unuzla bir eğriyi çekerek her bir fan için ince ayar yapın.

 

EZ XMP

Tek tıklamayla DRAM performansınızı artırın.

 

Çekirdeğine Kadar Serin

Bir adet yerleşik soğutma bloğuyla ve hibrit fan başlıklarıyla donatılan PRIME B460M-A R2.0 serisi sisteminizin yoğun iş yükü altında bile serin ve stabil çalışmasını sağlar.

 

Daha Serin Tasarım

PRIME B460M-A R2.0 serisi, Fan Xpert veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, kapsamlı soğutma kontrollerine sahiptir.

 

Birden Fazla Sıcaklık Kaynağı

Her başlık, özel termal sensörleri izleyebilir ve bunlara tepki verebilir.

 

4-Pin PWM/DC Fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

 

Sağlam Bir Temel Üzerine Kurulu

PRIME B460M-A R2.0 serisi, 11. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin artan çekirdek sayısının ve bant genişliğinin üstesinden gelebilecek şekilde geliştirildi. ASUS B560 anakartlar günlük üretkenliği artıran tüm temel özellikleri sunuyor. Böylece sisteminiz kararlı güç dağıtımı, kullanışlı soğutma ve esnek veri aktarım seçenekleriyle kullanıma hazır hale geliyor.

 

BELLEK

ASUS OptiMem

 

Anakartın iletken hatlarında yapılan yenilikler, en son Intel işlemcilerin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişmesini sağlıyor. Geliştirilmiş DDR4 Performansı teknolojisi, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor.

 

ASUS OptiMem faydaları:

Gelişmiş bellek kararlılığı ve uyumu

Aynı voltajda daha düşük bellek gecikmesi

Gelişmiş bellek frekansı aralığı

 

DEPOLAMA

M.2 (32 Gbps’e kadar)

 

PCI Express® 3.0 x4 üzerinden 32 Gbps’e kadar veri aktarımına destek veren M.2 yuvası, işletim sistemi veya uygulamalar için kullanılan sürücülerde daha hızlı açılış ve yükleme süreleri elde edilmesini sağlıyor.

 

*Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşüktür.

 

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

PCIe® 4.0 Slotu

 

11. Nesil Intel® Core™ işlemciler için özel olarak tasarlanan ASUS PRIME B460M-A R2.0, en yeni GPU’lar için PCIe® 4.0 bağlantı seçeneği sunuyor. Yüksek bant genişliği ve süper aktarım hızları ile yoğun iş yüklerinin üstesinden gelebilen, zengin özelliklere sahip sistemler kurabilirsiniz.

 

INTEL ETHERNET

Intel® 1 Gb Ethernet

 

Intel Ethernet Connection I219-V, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

 

İşlemcide Düşük İş Yükü

 

Yüksek TCP & UDP Çıkışı

Küçük Şeyler Büyük Farklar Yaratır

PRIME B460M-A R2.0 serisi tüm deneyimi geliştirecek ince ayrınılara sahip. Bunlar arasında net ses kalitesi sunan özel codec’ler bulunuyor.

 

SES

Sıra Dışı Ses

 

Yerleşik özellikler sayesinde gelişmiş sesler

 

Akıllı tasarım ve birinci sınıf donanım sayesinde şimdiye kadar deneyimlemediğiniz bir ses kalitesi sunar.

 

Ses Kalkanı

Analog/dijital sinyal alanlarını ayırarak çok taraflı karışmanın önemli ölçüde azaltılması sağlanır.

 

Sol ve Sağ Hatlar İçin Ayrı Katmanlar

Ses yolları arasındaki geçiş en aza indirgenir.

 

Üst Düzey Japon Ses Kapasitörleri

Üst düzey parçalar ile olağanüstü gerçekçi ve etkileyici sesler oluşturulur.

 

LED Aydınlatmalı Ses İzleme Yolu Tasarımı

Yerleşik LED aydınlatma seçenekleri, yapınızı çeşitli göz alıcı stillerde aydınlatır.

 

KİŞİSELLEŞTİRME

Armoury Crate

 

Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate sisteminizdeki tüm cihazlarda RGB aydınlatma ayarlarını ve efektlerini tek bir kullanışlı arayüz üzerinden yapma fırsatı sunar. Bu yazılım ayrıca klavye ve mouse tercihleri de dahil olmak üzere sayısı giderek artan ASUS ürünü için ayar yapma olanağı verir. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, ASUS topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşır.

 

KURULUM DOSTU

SafeSlot Core

 

SafeSlot Core, ASUS'a özgü bir PCIe® slotudur. Özel bir kancayla anakarta tutturulan sağlam tasarımı sayesinde SafeSlot Core, standart genişleme slotlarına göre kartın yerinden çıkmasına karşı 1,6 kat ve kartın kaymasına karşı ise 1,3 kat daha fazla dayanıklılık sağlar.

 • Yüksek Voltaj Koruması

  Düzensiz veya yetersiz güç kaynaklarından gelen beklenmedik yüksek voltaj seviyeleri nedeniyle anakartınızda oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlayan dahili voltaj regülatörlerine sahip eşsiz bir devre tasarımı.

 • LANGuard

  ASUS LANGuard, daha güvenilir bağlantı ve daha iyi çıkış sağlamak için sinyal birleştirme teknolojisine ve üst düzey EMI korumalı yüzeye monte edilmiş kapasitörlere sahip donanım seviyesinde bir ağ korumasıdır.

 • DRAM Yüksek Akım Koruması

  Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

 • Paslanmaz Çelik Arka Giriş/Çıkış Paneli

  Krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri standart panellerden 3üç kat daha uzun kullanım ömrüne sahiptir.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Sizin İçin Seçtiklerimiz